Your web browser is too old or does not support JavaScript. This page will not display as intended.

Elf. Rysunek na szarym tle

Sporo moich rysunków powstaje na kolorowym lub szarym papierze. To nadaje całemu obrazkowi jednolity koloryt, a rozjaśnienia zawsze można zrobić białym tuszem. Ten elfik, pocieszający gąsienicę (nie martw się, będziesz motylem...) jest narysowany na szarej tekturze. Wybrałam takie tło, bo chciałam zrobić liściastą, zielono-niebieską scenę w chłodnych barwach.

Jak narysować elfa? Najłatwiej w oparciu o zdjęcie, to zawsze pomaga. Podobno jeszcze lepiej jest rysować z modela, ale nie znam nikogo, kto dla mnie chciałby przebrać się w zwiewne szaty i tkwić nieruchomo w jednym miejscu co najmniej przez godzinę. Moje materiały referencyjne w tym przypadku składają się z: A) zdjęcia ze zbioru mjranum-stock na DA, jak większość fotograficznych zasobów Deviant Art udostępnianego bliźnim całkowicie bezinteresownie oraz B) z paru liści zebranych za domem (rysunek 1, poniżej). Wydaje się, że liście łatwo narysować z pamięci, ale to nieprawda. Pamięć podsuwa obraz płaskiej blaszki w kształcie serduszka, a liście miewają o wiele ciekawsze kształty.

A co dalej, to już widać na załączonych obrazkach (wyżej). Najpierw ogólny szkic ołówkiem, potem wszystko zostało dokładniej przerysowane piórkiem. Zaczęłam od twarzy, bo jest najważniejsza (rysunek 2). Gdyby się nie udała, to i tak trzeba będzie zacząć od początku. Rysunek 3 przedstawia ukończony szkic piórkiem, a rysunek 4 - efekt pomalowania najgłębszych cieni pędzlem, niebieskim tuszem. Potem doszedł jeszcze zielony i biały tusz (rysunek 5). Na tym etapie obrazek ma już i światła, i cienie, więc jest prawie gotowy. Można na tym zakończyć, ale że bajki powinny być kolorowe, to dodałam jeszcze trochę barw za pomocą ołówków pastelowych i kredek (rysunek 6). Gotowe!

[img]

[img][img][img][img][img][img][img][img]